Twoja Krew Moje Życie

Żołnierze 6MBOT w akcji ratunkowej

W dniu 30 czerwca b.r. żołnierze z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny ruszyli „na ratunek”, odpowiadając tym samym na apele o niedoborach krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Wsparcie zgłosiło 52 żołnierzy, z czego krew i jej składniki oddało 47 żołnierzy – łącznie pozyskano  21 450 mililitrów  drogocennego płynu.

Terytorialsi z 6 MBOT są zawsze gotowi, zawsze blisko” i zawsze chętnie odpowiadają na apele, a wszystko po to, by wypełniły się słowa żołnierskiej przysięgi: „… za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić”, powiedział Koordynator akcji krwiodawstwa – st. chor. sztab. Krzysztof Komsta.

Poruszająca wypowiedź jednego z żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, który krew oddał pierwszy raz-„Jeśli ktoś nie zdążył czegoś w swoim życiu zmienić, to jest to ten moment. Żałuję, że z decyzją czekałem tak długo. Czuję się bardzo dobrze i teraz wiem, że krew będę oddawał na ile mi pozwoli tylko zdrowie, bo wiem jak to jest, jak jest się z tej drugiej strony potrzebującego”.

Czas wakacji, szalejących w ostatnim czasie upałów niekorzystnie wpływa na kurczące się stany magazynowe krwi i jej składników w Centrach Krwi całej Polski. Mimo kosmicznego postępu w medycynie krwi wciąż nie da się niczym zastąpić. Bez niej najcięższe operacje nie byłyby możliwe. Oddanie krwi zajmuje tylko chwilę, a radość z jej oddania, z pomocy drugiemu człowiekowi jest bezcenna – to potwierdzone wypowiedzi Krwiodawców dzielących się cząstką siebie.

DZIEKUJEMY!!

JumpWorld Centrum Handlowe Echo Pizzahut leroy merlin Cukiernia Wasilewski Poczta-polska Burgerking Popgym Fogiel Radom Radio Plus Karczma Babajaga Karczma Bankrut Fundacja PKO BP Galeria Słoneczna Ferrero Dworek Anna Dami24 Cukiernia Słupek