Twoja Krew Moje Życie

„Pomaganie mamy we krwi” – relacja z wydarzenia

22 czerwca b.r., w godz.10:00-16:00, przy Galerii Feniks, ul. Grzecznarowskiego 29/31 odbył się event pn. „Pomaganie mamy we krwi”, realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej honorowe krwiodawstwo „Twoja krew-moje życie”.

Współorganizatorem akcji był Park Trampolin JumpWorld, któremu serdecznie dziękujemy za przygotowane niespodzianki oraz atrakcje.

Oprócz atrakcji, które czekały na uczestników w Strefie Czerwonej Nitki, w tym między innymi była fotobudka, ścianka wspinaczkowa, stoisko z malowaniem „buziek”, trampolina, można było również oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, do czego zachęcali konferansjer oraz animatorki rozdające ulotki.

Wydrukowane zdjęcia zawieszane były na tablicy korkowej, na czerwonej nitce, dzięki czemu powstała galeria zdjęć z wizerunkiem Bohaterów naszej akcji, którzy dzieląc się własna krwią ratują zdrowie, a często życie drugiemu człowiekowi.
Akcja zadedykowana była dla Marty Malewicz-siedmioletniej dziewczynki, która choruje na aplazję szpiku kostnego.
Z 48 osób, które się zgłosiły, krew oddało 41 krwiodawców – pozyskaliśmy 18,45 litra tego życiodajnego płynu, ponadto 4 os. zarejestrowały się na Dawcę Szpiku – DZIĘKUJEMY.

Z rozmów z uczestnikami wynika, że nie wszyscy mają świadomość zapotrzebowania na krew i jej składniki, dlatego też staraliśmy się wyjaśniać problem oraz podkreślaliśmy konieczność oddawania krwi – leku, którego w żaden sposób nie da się zastąpić, a którego wytwórcą może być jedynie człowiek.

Event promujący ideę honorowego krwiodawstwa to kolejna impreza, która odbyła się w naszym mieście – cel osiągnięty w postaci zebranej krwi.
Mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze, bo my z Wami świetnie

Serdecznie wszystkim DZIĘKUJEMY za udział w wydarzeniu, w tym również naszym PARTNEROM akcji, którzy przyczynili się do powodzenia przedsięwzięcia : Bolek i Lolek II, Supermarket Piotr i Paweł, Sama Słodycz-Manufaktura Słodyczy oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Radomiu.

JumpWorld Centrum Handlowe Echo Pizzahut Cukiernia Wasilewski Poczta-polska Burgerking Popgym Fogiel Radio Plus Karczma Babajaga Karczma Bankrut Fundacja PKO BP Galeria Słoneczna Ferrero Dworek Anna Dami24 Cukiernia Słupek