Twoja Krew Moje Życie

AIR SHOW 2018 – podsumowanie

Za nami największe w historii Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018., które odbyły się w dniach 25-26 sierpnia, na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Były one częścią obchodów 100-lecia niepodległości oraz 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, o czym należy wspomnieć, ale również „okazją” do pozyskania krwi, w tak trudnym okresie, jakim są wakacje, przy jednocześnie dużym zapotrzebowaniu na ten niezastąpiony lek.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda, tradycyjnie wzięło udział w imprezie, przy udziale dwóch mobilnych punktów poboru krwi – ambulansów.

Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych, z 233 chętnych potencjalnych krwiodawców, krew oddało 191 osób – pozyskaliśmy  niespełna 86 litrów leku, ratującego zdrowie, a często życie ludzkie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Krwiodawcom z całej Polski za oddaną krew – było momentami ciężko.
Przejmujące zimno oraz deszcz, szczególnie w drugim dniu trwających pokazów nie sprzyjały chociażby wypełnianiu ankiet, ale Wy byliście konsekwentni – jesteście naszymi Bohaterami.

Dziękujemy również organizatorom Pokazów Lotniczych Air Show za zorganizowanie tak ogromnego przedsięwzięcia oraz za umożliwienie udziału dwóch ambulansów do poboru krwi – za przychylność do naszych działań, bo przecież „Łączy nas KREW, która ratuje Życie”.

JumpWorld Centrum Handlowe Echo Pizzahut Cukiernia Wasilewski Poczta-polska Burgerking Popgym Fogiel Radio Plus Karczma Babajaga Karczma Bankrut Fundacja PKO BP Galeria Słoneczna Ferrero Dworek Anna Dami24 Cukiernia Słupek